Chceš pomáhat ostatním ve své profesní praxi duly, maséra/masérky, terapeuta/terapeutky?  Přijď  7. 10. na náš živý seminář Péče o jizvy

Videa pro vás

Jizvy mohou zásadně ovlivnit tvé tělo po fyzické i emoční stránce. Nenechej nic náhodě, pusť si naše volně dostupná videa a zjisti více.

Jestli Ti tato stránka přinese alespoň jedno Aha, prosím sdílej své uvědomění i tuto stránku dál. Je možné, že někomu z tvých přátel to zásadně pomůže. Vynesme společně problematiku jizev, lékařských a operačních zákroků na světlo a dejme jim pozornost, kterou si zaslouží a tolik potřebují.

Chceš s námi zůstat v kontaktu? Zadej svou emailovou adresu

Chci dostávat novinky

1. video: 7 aha, které se o jizvách neví

Víš že tvá jizva je dobře zhojená až, když se jí i jejímu okolí vrátila zpět pohyblivost, skluznost jednotlivých vrstech a je přirozenou součástí reliéfu kůže?

Jaká fakta se o jizvách neví?

Podívej se na naše video a získej motivaci pro péči o své jizvy. Nabízíme jednoduchou a laskavou cestu.

Ve videu se dozvíte, že:

  1. Zrání a hojení jizvy trvá půl roku až rok, někdy i déle.
  2. Jizva může přenášet potíže (bolest, napětí, necitlivost) do jiné části těla - mechanismus řetězení. Např. u jizev v břišní oblasti se napětí z jizvy typicky přenáší do beder.
  3. Problémy způsobené jizvou se mohou projevit i po delším čase, kdy už si naše potíže s jizvou nespojíme např. zánět močového měchýře znovu oživí i 20 let starou jizvu po slepém střevě.
  4. Reoperace bývá často zbytečná a nenese žádný výsledek
  5. Jizva s sebou nese také necitlivost, kterou si často ani neuvědomujeme
  6. Emoční bolest se odrazí do bolesti fyzické - jizva se pak může špatně hojit a nebo daná oblast zůstane roky necitlivá
  7. Cesta z bolesti ven nevede přes další bolest - péče o jizvy nemusí (často ani nesmí) bolet

2. video: Nepatrné jizvy umí udělat velkou paseku

Toto video mělo být v placené části našeho online programu Péče o jizvy. Když jsme jej ale natočily, uvědomily jsme si, kolika zásadních a přitom tak běžných "nevědění" jsme se dotkly. Proto jsme se rozhodly dát i toto video volně ke shlédnutí.

I takový drobný zákrok jako je odstranění znamének, pearcing aj. může dělat velkou paseku. Příkladem z praxe může být Hančina kamarádka, která jí vyhledala kvůli bolestivé kyčli. Bolest v kyčli zmizela po ošetření jizvy po pearcingu v pupíku...

Chceš vědět více příkladů? Poslechni si naše video.