Chceš pomáhat ostatním ve své profesní praxi duly, maséra/masérky, terapeuta/terapeutky?  Přijď  7. 10. na náš živý seminář Péče o jizvy

Živý seminář Péče o jizvy

Celodenní seminář v neděli 20. 5. 2018

Setkáváš se ve své profesní praxi s jizvami, nevíš, jak s nimi zacházet, co si můžeš k jizvě dovolit a jak klientovi pomoci s jeho jizvou?
Pomáháš matkám po porodu, chceš jim předat kvalitní informace a podchytit tak jizvu hned po zákroku, kdy je to pro ženu nejpřínosnější?

Přijď na speciální seminář Péče o jizvy! pro terapeuty, maséry, fyzioterapeuty, duly, porodní asistentky...  
zkrátka pro profesionály, kteří chtějí získat kvalitní a komplexní informace a praktické tipy k péči o jizvy.

Seminář má 2 části - 1. domácí samostudim z našich online video skript a 2. částí je samotný celodenní seminář.

Obsah online programu

 • typy jizev
 • fyziologie vzniku hojení jizev a jednoduché tipy, co potřebuje, aby se dobře hojila a nevytvořila napětí ve svém okolí, které by následně ovlivňovalo další části těla (zastavíš “mechanismus řetězení)
 • péče o čerstvou jizvu - jak se dotýkat čerstvé jizvy a kdy je vhodný čas na důkladnější masáž, význam fixace čerstvé jizvy při pohybu
 • ošetření starých jizev
 • jak poznáte, že je jizva "aktivní"

Obsah semináře

 • co vše ovlivňují jizvy na bříšku z pohledu meridiánů a čínské medicíny
 • vliv jizev na náš pohybový aparát - přenesená bolest tzv. mechanismus řetězení
 • jak hojení jizvy ovlivňuje její "příběh" aneb traumatická zátěž
 • rozdíly mezi celkovou a lokální anestezií a na co je potřeba dát pozor
 • jak poznáš, že žena potřebuje terapeutickou podporu a koho jí doporučit
 • kdy dát od jizvy raději ruce pryč
 • dotkneme se také problému diastáza (rozestup břišních svalů)
 • jizvy v porodnictví a pohybová doporučení po různých typech porodu

Co tě na živém semináři čeká?

 • praktické ukázky vyšetření a ošetření jizvy - sdílení našeho letitého know-how
 • mnoho cvičení a praxe, které vyzkoušíš na vlastním těle
 • konzultace tvých případů a příběhů z praxe

Pokud chceš svým klientům a klientkám pomoci v jakékoliv práci s tělem, potřebuješ mít především svou vlastní osobní zkušenost. Nemusíš mít zranění a jizvy, ale je důležité si na vlastním těle zavnímat účinek toho, co svým dotekem poskytuješ.

Dáváme velký důraz na praxi, protože tvůj osobní prožitek a zkušenost je vždy na prvním místě. Jedině tak můžeš pracovat s druhými se soucitem a pochopením.

Shrnutí toho, co všechno se dozvíš

 • Proč je tak důležité věnovat jizvám pozornost?
  Vliv jizev na náš pohybový aparát - přenesená bolest tzv. mechanismus řetězení.
  Jak poznáte zdravě zhojenou jizvu (co to je aktivní jizva).
  Co vše ovlivňují jizvy na bříšku z pohledu meridiánů a čínské medicíny.
 • Ošetření jizev
  Jednoduché tipy, co potřebuje vědět, aby se jizva dobře hojila a nevytvořila napětí ve svém okolí, které by následně ovlivňovalo další části těla (zastavíš “mechanismus řetězení).
  Péče o čerstvou jizvu - jak se dotýkat čerstvé jizvy a kdy je vhodný čas na důkladnější masáž, význam fixace čerstvé jizvy při pohybu.
  Ošetření starých jizev.
 • Jizva a trauma
  Traumatická zátěž (jednoduše řečeno "příběh" jizvy) je s jizvou spojená vždy. Jak hojení jizvy ovlivňuje její "příběh"?
  Rozdíly mezi celkovou a lokální anestezií a na co je potřeba dát pozor.
  Jak poznáš, že žena potřebuje terapeutickou podporu a koho jí doporučit?
  Kdy dát od jizvy raději ruce pryč.
 • Jizva a pohyb?
  Jiizvy v porodnictví a pohybová doporučení po různých typech porodu.
  Možnosti masáží za využití pomůcek - míčků, overballu. Vše si na semináři prakticky vyzkoušíš.

Proč absolvovat živý seminář?

Našim živým seminářem oslovujeme odborníky. Budeme se věnovat jen a jen tobě - tvým případům, otázkám, případně i tvé vlastní jizvě, pokud nějakou máš. Budeme sdílet naše vlastní kazuistiky a příklady z praxe. Protože pokud někomu chci opravdu pomoct, potřebuji taky vědět, na co mám kompetence a kdy naopak musím dát ruce pryč a přenechat klienta odborníkovi.

Díky osobnímu setkání s námi získáš minimálně naše dva pohledy a získáš tak komplexnější obraz.

A hlavně a především, to, co chceš předávat dál si můžeš nejdříve sám/sama vlastníma rukama "ošahat", prozkoumat, prožít. Ruku v ruce s tím, že chceš pomáhat s jizvami ostatním, máš možnost poznat sám/sama sebe.

Co říkají účastníci kurzu

Ahoj, hlasím převratné změny po workshopu o jizvách. Včera jsme se poprvé milovali tak, že nejen všechno fungovalo, ale bylo mi v tom i opravdu dobře. Byl to krasný návrat někam, kde to tak dobře znám a přitom už jsem to nezažila tak dlouho, že už jsem ani nedoufala, že někdy přijde. Děkuji za všechny zkušenosti, které jste nám předaly. Bez nich bych hledala ještě dlouho ❤.

Anna

Pro mě byl tento workshop obrovským uvědoměním, jak málo péče sami sobě dopřáváme a neposloucháme svá těla, přitom péče o naše jizvy nemusí být vůbec bolestivá, ale právě naopak. Naučila jsem se, jak naučit ženu šetrně opečovat své porodní poranění, včetně jizvy po císařském řezu a tolik přehlížené zranění po laparoskopické operaci. Přišly mi odpovědi na otázky, na které umí odpovědět jen málokterý zdravotník.

Stanislava KučerováDula a poradkyně při kojení, www.materstvi-srdcem.cz

Workshop byl velmi přínosný. Otevřel mi možnost pracovat ve své praxi s jizvami velmi jemným způsobem. Můžu teď klienta vést velmi rychle k samostatné domácí praxi. Děkuji.

Stella Krenčejoválektorka vědomé sexuality, www.radostna-sexualita.cz

Seminářem tě provedou

 Mgr. Silvie Šabacká
Mgr. Silvie Šabacká

Prošla výcviky sexological bodywork, má tedy velké zkušenosti i s intimním poraněním, nástřihy hráze a vaginálním mapováním. Zároveň dokončila 3letý výcvik Somatic experiencing - práce s traumatem podle Petera Levina, díky kterému objevila obrovskou moc jemnosti a láskyplnosti. Nyní pomáhá svým klientkám opravdu se probudit z anestezie a nejen se vyrovnat s traumatickou zátěží, která je s jizvou téměř vždy spojená, ale najít zpět svou spokojenost a radost ze života, zkrátka být ve svém těle doma.

Mgr. Hana Malachovská
Mgr. Hana Malachovská

Jak je důležité věnovat jizvám pozornost si sama prožila v 18. letech, kdy se po operaci 2 roky trápila s bolestivou jizvou na hrudníku, omezenou pohyblivostí, dušností a dokonce začala brát léky na astma. Po jednom jediném ošetření jizev její dvouleté problémy zmizely a od té doby se stalo toto téma její vášní. Má již 20 let praxe a zkušeností v oboru rehabilitace a sportovní fyzioterapie se zaměřením na ošetření jizev. Na jizvy se dívá z velmi celostního pohledu, jak fyziologického, fyzioterapeutického, tak z pohledu energetických drah v těle (meridiánů) a také z pohledu tradiční čínské medicíny (TČM).

Podrobnosti a přihláška

Datum a čas:

Neděle 20. května 2018 v čase 9:30 - 18:00, s hodinovou pauzou na oběd od 13:00

Místo:

Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Brno
V centru je možné za poplatek 200 Kč / noc přespat.

Cena:

2.900 Kč, která zahrnuje:
- Celodenní workshop nabitý našimi zkušenostmi a vaší vlastní praxí, možnost supervize vašich případů.
- Online video skripta Podstata jizev - základní teorie a fakta  (v ceně 1 400 Kč) obsahující základní informace týkající se jizev, procesu hojení a základní masážní techniky a ošetření, které by měl vědět každý, kdo s jizvami pracuje.
- Vegetariánský oběd.

Max. počet účastníků

12

S sebou:

Blok a psací potřeby
Pomůcky, které jste zvyklí pro Péči o jizvy používat. Navíc máte-li míček na míčkování, overball, pohankový sedánek či nějaký nahřívací polštářek plněný semínkama či peckama.
A aby nám všem bylo příjemně, tak pohodlné oblečení, malou raw dobrotu (oříšky, ovoce čerstvé/sušené) či domácí buchty na posilněnou do společného kruhu 😉